Zgjedhja e delegatëve të Kongresit të PS/ Rama voton në komunën e Dajtit

Edi Rama Voton 1

Sot në komunën e Dajtit po mbahen votimet për Kongresin e ri të Partisë Socialiste. Duke qenë se figuron i regjistruar në këtë komunë, kryeministri Edi Rama ka votuar për përzgjedhjen e delegatëve, në kuadër të asaj që njihet procesi i rienergjizimit të kësaj force politike.

Pasi përshëndeti simpatizues dhe anëtarët e kësaj force politike, Rama hodhi votën e tij në kuti dhe më pas u largua.

Edi Rama ka pasur një bisedë të shkurtër me deputetin e PS-së, Xhemal Qefalia. Partia Socialiste po zhvillon procesin për zgjedhjen e 950 delegatëve të rinj të Kongresit, të cilët do t’i nënshtrohen votës së anëtarësisë. (BalkanWeb)
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com