Pas 30 vjetësh në agoni/ Plani për shndërrimin e Piramidës në Tiranë

Kryeministri Edi Rama, këtë të dielë ka publikuar një video, ku tregon sesi do të jetë Piramida në Tiranë, pas rikonstruksionit të saj. Rama shkruan se pas 30 vitesh në agoni, Piramida do të kthehet në një tjetër kryevepër të zhvillimit urban. Sipas kreut të qeverisë, Piramida do të shndërrohet në një pikëtakim të ri për të rinjtë si dhe një zonë tërheqëse për të gjitha moshat.

“MIRËMËNGJES dhe me projektin e Rilindjes së Piramidës, e cila pas 30 vjetësh agoni, do të kthehet në një tjetër kryevepër të zhvillimit urban, që do të përhapë kudo nëpër botë lajmin e radhës për Tiranën e për Shqipërinë moderne që duam, duke u bërë pikëtakimi i ri i më të rinjve me të ardhmen, si edhe një tjetër zonë tërheqëse për të gjitha moshat, ju uroj një të dielë të bukur.”,-

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

ADVERTISEMENT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.