Veliaj zbulon SMS-në e këngëtares së njohur shqiptare dhe tregon paradoksin e PD që hakoi telefonat dhe skeçin e Ramës

Veliaj

I ftuar në emisionin “Real Story”, në News24, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, akuzoi Partinë Demokratike se po çon mesazhe pa fund te qytetarët.

Teksa temë diskutimi ishte publikimi i të dhënave personale nga “E-Albania”, Veliaj u shpreh se një ditë më parë PD kishte nxjerrë jashtë kontekstit një lajm të kryeministrit Edi Rama, duke marrë linkun dhe duke spamuar të gjithë databazën e telefonave.

Për këtë, Veliaj tregoi se i kishte shkruar edhe një këngëtare me famë botërore me origjinë shqiptare.

“Kryeministri kishte bërë një skeç me dy binjakët në Vlorë, PD nxjerr një lajm jashtë konteksti që Edi Ramën e ndalon policia. Ishte marrë linku, ishte spamuar e gjithë databaza e telefonave dhe një këngëtare shumë e famshme botërore me origjinë shqiptare më shkruan sot, po nr tim nga e morën. Dhe i kishte çuar linkun e Edi Ramës që e ndalojnë policët dhe “kërcënon policët që po ika unë ku do vemi”, që në fakt ishte nxjerrë jashtë konteksti, ishte një skeç. Pra, PD pa lejen e askujt i spamon qytetarët dhe u çon pafund mesazhe që s’kanë pikë lidhje dhe si ka kërkuar askush. E ka bërë këtë që në zgjedhjet e 2011”, theksoi Veliaj.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.