Sfida Vllaznia-Prishtina/ Albin Kurti mesazhe në Shkodër, por jo për zgjedhjet: Kjo është më shumë se një lojë

Kurtip

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka marrë pjesë mbrëmjen e sotme  në ndeshjen e basketbollit të meshkujve në superkupën mbarëkombëtare Vallznia-Prishtina.

Në Shkodër ku ishte e pranishme edhe kryebashkiakja Voltana Ademi dhe ministra e Arsimit Evis Kushi, Kurti ka dhënë mesazhe bashkimi.

Kuship

“Populli është para politikës kështu qe ne politikanët le të ndjekim vullnetin e popullit”- ka thënë Kurti.

“Është kënaqësi që jam në Shkodër. Kjo që po shohim mes Vllaznisë dhe Prishtinës është më pak se ndeshje më shumë se lojë”- tha më tej ai.

Ai ka refuzuar të flasë për zgjedhjet lokale në Kosovë duke argumentuar se është heshtje zgjedhore.

“Sot është hështje zgjedhore, nesër flasin qytetarët”- tha Kurti. BW

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com