Qytetarët sërish “dynden” për në Dardhë në fundjavë, vështirësi në trafik

Dardha1

DARDHË

Segmenti rrugor i Dardhës pasditen e kësaj të shtune ka patur ngarkesë të shtuar të mjeteve.

“Balkanweb” raporton se kjo situatë ka bërë që për disa minuta të ketë bllokim të rrugës nga automjete, të cilat nuk kanë qenë të pajisura me gomat e dimrit apo me zinxhirë.

Ndërhyrja e borëpastruesve pritet të normalizojë situatën e krijuar.

Kujtojmë se reshjet e borës me intensitet të lartë kanë zbardhur fshatrat turistikë të Voskopojës, Dardhës si dhe Qafen e Qarrit.

Sipas zyrtarëve të autoritetit lokal të rrugëve nacionale, në segmentin e Dardhës nga km 8 deri te km i 16-të, trashësia e borës ka shkuar deri në 20cm.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.