LIVE/ Juve realizon 2 gola për 2 minuta, përmbyset Interi në Kupën e Italisë (VIDEO)

Juventus 2-1 Inter

7 minuta. Kaq i kanë mjaftuar Interit për të shënuar golin e parë në Olimpico, në finalen e Kupës së Italisë ndaj Juventusit. Ka qenë Barella që me një goditje nga larg nuk i ka lënë asnjë shans portierit rival.

 

Në minutën e 24-të, Vlahovic do kishte mundësi për të vendosur ekuilibrat, por nuk do ia dilte dot, pasi goditja e tij nuk është e saktë.

Pas gjysmë ore lojë, radhën e ka Dybala për të synuar kuadratin zikaltër, por edhe këtë herë pa rezultat.

Interi do dilte përpara në të 36-tën. Fillimisht do provonte Calhanoglu por topi do ndalej në mur, më pas Brozovic e dërgoi sferën në tribuna.

Pjesa e dytë do niste aty ku përfundoi e para. Presingu bardhezi shpërblehet me  gola të Alex Sandro dhe Vlahovic, për përmbysjen.

 

 

 

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.