Kreu i opozitës, Basha vazhdon njësoj: “Vendi i përmbytur, Rama shtron darka luksoze”

Basha Lulzim

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë në lidhje me situatën e shkaktuar nga përmbytjet, ndërsa i kujton kryeministrit Rama darkën e ministrave në Dubai.

Përmes një postimi në ‘Twitter’ kreu i PD-së iu bëri thirrje qytetarëve që tashmë është koha që të zëvendësojmë qeverinë, ndërsa publikon edhe një video nga deklarata e tij në media.

Ai pohoi se nevojitet një qeveri që mendon për paratë e qytetarëve, ndryshim që sipas tij do ta sjellë PD.

MESAZHI I BASHËS

Vendi i përmbytur, në krizë ekonomike dhe shëndetësore, ministrat e Ramës shtrohen në darka luksoze në Dubai. Është koha të zëvendësojmë qeverinë që mendon vetëm për vete, me një qeveri që mendon për paratë tuaja – jo për paratë e saj. Ky është ndryshimi që do të sjellim ne.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.