Kërcënimi i Martinaj për drejtorin e sotëm të Paraburgimit të Vlorës/ Ja kush është i vetmi efektiv policie që e kallëzoi!

Në atë kohë, sapo kishte nisur operacioni “Fund Marrëzisë” dhe policia kishte bllokuar makineri e automate të lojërave të fatit, gjë që e dëmtonte biznesin e Ervis Martinajt, ashtu sikurse edhe rezultoi më vonë.

Më 20 tetor të vitit 2013, në kulmin e operacionit “Fundi i Marrëzisë”, kundër lojërave të paligjshme të fatit, Ervis Martinaj kërcënon shefin e repartit special “Shqiponja” në drejtorinë e policisë së Tiranës, Engjëllush Avdulaj, se do ta vrasë.

Sapo reparti “Shqiponja” dhe komisariati numër 3 i Tiranës kishin sekuestruar rreth 400 makineri lojërash fati dhe 25 makina luksoze në një magazinë të Ervis Martinajt ai e merr në telefon shefin e këtij reparti, komisar Engjëllush Avdulajn dhe e kërcënon se do ta eliminojë.

Komisari Avdulaj ka bërë kallëzim penal për këtë rast.

Kërcënimi i Martinaj për drejtorin e sotëm të Paraburgimit të Vlorës/ Ja kush është i vetmi efektiv policie që e kallëzoi!Ai e ka denoncuar Ervis Martinaj për kanosje me jetë për shkak të detyrës në komisariatin numër 2.

Pas kallëzimit penal nisi procedim penal në gjendje të lirë për Ervis Martinaj. BW

3ea551cd F1ad 4728 A291 B6592ffb25d2

697

 

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.