COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 14 viktima dhe 361 raste të reja në 24 orët e fundit

JkkkMAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 14 viktima dhe 361 raste të reja nga COVID-19. Shifrat e sotme tregojnë për një rritje të fataliteteve, por rënie të rasteve.

Lajmi i mirë është se numri i të shëruarve ka qenë shumë i lartë, 2 mijë e 116 pacientë fituan betejën me COVID-19 së fundmi. Ndërkaq në total Maqedonia e Veriut numëron 88 mijë e 756 raste, mbi 71 mijë të rikuperuar dhe 2 mijë e 696 pacientë që kanë fituar aktualisht betejën me COVID-19.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.