Vrasja e Vaut të Dejës/ Trupi i 27-vjeçarit u gjet tre metra larg “BMW”që mori me qira

Policia Shkoder

Detaje të reja mësohen në lidhje me vrasjen e 27-vjeçarit Gjin Ndoji, i cili u gjet pa jetë me një plumb në kokë, mëngjesin e sotëm në një fshat të Vaut të Dejës.

Detajet e reja i ka siguruar për “BalkanWeb” thone se:  viktima ishte person me precedent të theksuar kriminal në fushën e krimeve ndaj personit dhe trafiqeve të paligjshme.

Policia thotë se në vendngjarje janë gjetur 4 gëzhoja kallashnikovi, ndërsa trupi i 27-vjeçarit është gjetur tre metra jashtë mjetit “BMW” që e kishte marrë me qira.

Rreth një kilometër larg skenës së krimit policia gjeti edhe një mjet të djegur, duke dyshuar se mund të jetë mjeti që përdorën autorët e atentatit.

Të njejtat burime konfirmojnë se 27 vjeçari kishte probleme gjakmarrje por grupi hetimor nisur nga dinamika e ngjarjes dhe pecedentet kriminal që ka viktima nuk përjashtojnë as pistat e tjera.

Informacion paraprak

Më datë 09.08.2020, rreth orës 05:55, në fshatin Shkjezë, Njësia Administrative Bushat, në rrugë, është konstatuar i pajetë, shtetasi Gj. B., 27 vjeç, banues në lagjen “1 Maji”, Shkodër.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

ADVERTISEMENT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.