VIDEO/ Lëvizjet e sinkronizuara të mijëra studentëve që ushtrojnë Kung Fu

Një video e filmuar nga ajri shfaq mijëra shaolin duke ushtruar Kung Fu në një hapësirë të madhe, ku lëvizjet e tyre ishin aq mirë të sinkronizuara sa që në shikim të parë dukej si diçka e pabesueshme.

Studentët e talentuar të veshur me uniformë kuq e zi ushtrojnë Kung Fu, një nga stilet më të vjetra të arteve marciale kineze.

Në prapavijë dëgjohet instruktori duke iu dhënë urdhrave të rinjve, që menjëherë fillojnë lëvizjet e tyre të sinkronizuara që janë shfaqur në serinë e re të BBC-së, “Earth from Space”.

Këta studentë i kalojnë gjashtë orë në ditë apo gjashtë ditë të javës, duke ushtruar disiplina të ndryshme të arteve marciale në tempullin Tagou të shaolinëve në provincën kineze Dengfeng. /Telegrafi/

g.kosovari

Next Post

Comments 1

  1. Lili says:

    Nxirrni manifestimet dhe spartakiadat e mrekullueshmebte rinise shkollore ,por edhe asaj punetore ne diktature.Mahnitese prifesionalisht.Sot,…sot….me se krenohemi mebrinine? Me papunesine,kotesine,vulgaritetin,imoralitetin,drogen? Me thoni vlerat e kesaj lirie te shfrenuar qe gropsi vlerat morale te kombit.Respekt per Ju gazetare te Javes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

ADVERTISEMENT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.