Video/ Fjalimi i lamtumirës së Donald Trump: Isha Presidenti i parë në dekada që s’nisa asnjë luftë të re!

640 0 60074f5d51333

Në ditën e tij të fundit të plotë në detyrë, presidenti në largim Donald Trump mbajti një fjalim lamtumire nga Shtëpia e Bardhë.

Në mesazhin e fundit vetëm një ditë para inaugurimit të Presidentit të ri, Joe Biden, Trump foli me një ton ende sfidues, në videon e publikuar përmes llogarive zyrtare të qeverisë në mediat sociale.

“Ne bëmë atë që kemi ardhur këtu për të bërë dhe shumë më tepër. Unë mora betejat e vështira, luftimet më të vështira, zgjedhjet më të vështira, sepse për këtë më zgjodhët të bëj”, tha ai.

Ai paralajmëroi se “rreziku më i madh” që tani përballet vendi ishte “një humbje e besimit në madhështinë tonë kombëtare”.

 

Ai shtoi: “Unë jam veçanërisht krenar që jam presidenti i parë në dekada që nuk ka filluar asnjë luftë të re.”

Duke iu referuar trazirave në Kapitolin e SHBA në 6 Janar, ai tha: “Të gjithë Amerikanët u tmerruan nga sulmi ndaj Kapitolit … Nuk mund të tolerohet kurrë.”

Trump pranoi që një administratë e re do të merrte detyrën, por tha: “Unë dua që ju të dini se lëvizja që kemi nisur, është vetëm në fillim”.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.