Shoqëroi Pompeon në Tiranë/ Edhe diplomati i njohur amerikan shpallet non grata nga Rusia (Foto me Ramën dhe zyrtarët e PS)

Rreth 1 mijë shtetas amerikanë janë shpallur non grata nga Rusia duke u ndaluar atyre hyrjen në vend.

Në listën e individëve të sanksionuar, duke përfshirë disa politikanë, mjekë, aktivistë dhe gazetarë.

Numri 80 i listës është edhe ish ambasadori amerikan në Azerbaixhan, Matt Bryza i cili së fundmi ishte edhe në Tiranë, teksa shoqëronte ish sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo.

Në këtë foto ai është në mes të Kryeministrit Edi Rama dhe ish deputetit socialist, Alket Hyseni, gjatë qëndrimit në Tiranë.

Shoqëroi Pompeon në Tiranë/ Edhe diplomati i njohur amerikan shpallet non grata nga Rusia (Foto me Ramën dhe zyrtarët e PS)

70

5122a02f D96c 4d15 93ff 65792c324028

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.