Sekretet e festivalit të RTSH/ Autoritetet: As juria nuk është zgjedhur

Në kushtet e pandemise organizatorët kanë menduar një formulë të re.

Ndërsa dy netët e para do të jenë më regjistrim finalja do jetë live.

Një fitues është shpallur online ndonëse festivali nuk është mbajtur ende. Regjisori Pali Kuke e zëdhënësja e festivalit të RTSH, Kozeta Kurti tregojnë se nuk është zgjedhur juria që vendos fituesin dhe se debatet paraprake janë normale.

Ndërsa skenaristi Blendi Salaj flet për një skenar të ngrohtë në një festival unik që mund të mos bëhet me kurrë jashtë.

Regjisori Pali Kuke thekson se “Jemi të lumtur që po mbahet si një himn për jetën, njeriun e dashurinë. Juria do votojë live në natën finale. Ju mund te keni lexuar që fituesi është zgjedhur por në ende nuk kemi vendosur jurinë”.

Në një linjë me Kuken është edhe Kozeta Kurti e cila duke vënë theksin te publikimi i këngëve tha se juria po mendohet dhe nuk bëhet publike që të shmangen ndikimet. BW

 

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.