Nis mbledhja e Grupit Parlamentar të PD: Do flitet për Reformat Zgjedhore dhe Territoriale

Basha

Ka nisur mbledhja e grupit parlamentar të PD të thirrur nga kryedemokrati Basha.

Gazetari Osman Stafa raporton për ‘BalkanWeb’ se Reforma Territoriale dhe ajo Zgjedhore do të jenë sërish në fokus të diskutimeve. Për këtë pritet të ketë propozime që do t’i kalojnë palës tjetër.

Po ashtu Komisionet hetimore parlamentare do të jenë pikë diskutimi ku çështja e parë që do të trajtojnë këto komisione do të jenë zgjedhjet e 25 prillit.

Basha ka intensifikuar mbledhjet në seli jo vetëm më grupi parlamentar, por dhe drejtuesit politik e kryetarët e degëve.

 

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.