Në listën e personave të sanksionuar/ Edhe Feeman, aktorit të njohur s’i lejohet hyrja në Rusi

1d5324c6 Eac2 4e63 9bc9 E87b78a25ba1

Në listën e personave të sanksionuar/ Edhe Feeman, aktorit të njohur s'i lejohet hyrja në Rusi

Aktori i njohur, Morgan Freeman është një nga rreth 1000 shtetasit amerikanë që janë goditur nga sanksionet Ruse, përfshirë edhe ndalimin e hyrjes në Rusisë.

“Aktori  regjistroi një video në vitin 2017 duke akuzuar Rusinë për komplot kundër Shteteve të Bashkuara dhe duke bërë thirrje për luftë kundër vendit tonë”, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë.

Mes emrave të publikuar të cilëve iu ndalohej hyrja në Rusi ishte edhe Presidenti amerikan Joe Biden dhe Sekretari i Shtetit Antony Blinken.

Gjithashtu kujtojmë se në listën e individëve të sanksionuar duke përfshirë politikanë, mjekë, aktivistë apo gazetarë është edhe Mark Zuckenberg.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.