Lëkundje tërmeti në jug të vendit/ Ja ku u regjistrua epiqendra!

Termet

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Shqipëri. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë 20 km në jug të qytetit të Ersekës.

Sipas informacioneve nga IGJEUM, magnituda e tërmetit ishte 4.1 ballë të shkallës rihter. Thellësia e tërmetit ishte 7 kilometra. Ndërkohë, ka pasur edhe të tjera lëkundje, në zona të ndryshme, por me magnitudë të vogël.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale dhe as për persona të lënduar.

  • foto galeri
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.