“Kemi edhe ne ca brava”/ Veliaj: Partia duhet të hapet për të rinjtë!

Kryebashkiaku Erion Veliaj tha gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se partia duhet hapur për të rinjtë. Ai theksoi se të rinjtë duhet të jenë më aktiv në politikë dhe jetën sociale, pasi në këtë mënyrë do të jenë më të fortë.

“Nuk ka urrejtje organike të qeverisë ndaj pushtetit vendor. Edhe për faktin që jemi socialist ne sillemi më mirë me kundërshtarët. Tirana është këtë vit kryeqyteti Europian i rinisë. Si ka mundësi që shumë të rinj, nga shqiptaria, ia dalin me sukses kudo, por ende jo këtu. Ca nga disa brava i kemi edhe ne. Sot kishim një takim të bukur me të rinjtë që merren me inovacion, këta jetojnë mes nesh.

Shumë prej organizatave tona themi nuk ka të rinj, por s’i s’ka të rinj ku mosha mestarë e qytetit është 28 vjeç. Një nga sfidat që ne kemi është të hapemi te të rinjtë. Kur kam themeluar mjaftin para 20 vitesh, kuptoj se sa shpejt ikën koha. Këtë pajë të madhe duhet ta lëmë në duar të sigurta, duhet të hapim strukturat tona. Edhe ne kështu do të bëhemi më të rinj dhe të fortë”, tha Veliaj.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com