Inxhinierët ukrainas gati dronin që do përdoret për të sulmuar luftanijet ruse

Ukrainasit prej fillimit të luftës, vazhdimisht kanë përdorur dronët kundër ushtrisë ruse – si një prej armëve më efikase dhe pak të kushtueshme.

Madje me raste kanë arritur që me këta dronë të shkatërrojnë sisteme të shtrenjta artilerike ruse por edhe tanke e autoblinda, transmeton Telegrafi.

Së fundmi ata kanë njoftuar për fillimin e prodhimit të një droni, që përdoret si një lloj nëndetëse për të sulmuar luftanijet e Kremlinit.

Ukrainasit me dronë të lloje të ndryshme kanë shkatërruar shumë luftanije, duke i goditur direkt dhe mbushur këto fluturake me eksploziv.

Me këtë dron që po konsiderohen si një mjet “që do ta ndërrojë lojën”, duan të kenë një lloj avantazhi në Detin e Zi.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com