“Investimet në Shqipëri”/ Rama në SHBA takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Ka mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në një vizitë në Detroit, Michigan.

Rama ka zhvilluar një vizitë në organizatën “Automation Alley” , ku është takuar me përfaqësues të industrisë automotive amerikane, që sipas kryeministrit janë të interesuar për investime në Shqipëri.

“Sot u mirëpritem nga një grup përfaqësuesish të industrive automotive amerikane ku gjetëm interes për të dëgjuar më shumë. Rama dakord që një mision i Automation Alley” do të vijë në Shqipëri për të parë nga afër si edhe për të kuptuar më mirë gjithçka po ndodh me Ballkanin e Hapur dhe transformimin e tregut në një treg të lirë të madh që e favorizon më shumë Shqipërinë”, tha Rama.

 

Next Post

Comments 1

  1. Tefik Qazimi says:

    Shumë mirë. Po Edona Bilalin çe deshe me vehte ? Mirë që e more, por për të folur, nuk ishte sëra e sajë, që në të tilla tavolina madhore pune, të jepte mëndje edhe kjo piçkuriqja aguridhe e lumpenproletariatit të Shkodres.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.