Indi/Prifti varroset i gjallë, beson se mund t’i japë fund koronavirusit në botë

Ndonëse shumë vende janë angazhuar që të zbulojnë një vaksinë, për të asimiluar COVID-19, indianët nga krahu tjetër, janë përpjekur të gjejnë zgjidhje alternative. Të pishë urinë lope (kafshë që në Indi është e shenjë), është cilësuar si një “kurë” që trajton koronavirusin, ndërsa një prift së fundmi, beson se duke u “varrosur” thuajse plotësisht deri në pjesën e qafës për tetë orë, është një mënyrë “efikase” për t’i dhënë fund CoVid-it.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri foto galeri

Prifti Srinivasa Siddhar, nga Tamil Nadu, u varros deri në qafë dhe rrethoi vendin me zjarr, me shpresën se do të ndalte kolapsin shëndetësor në botë. Srinivasa kishte menduar që këtë rit ta bënte në tempullin Devi, nën shoqërinë e kamrave. BW

 

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.