Edhe ylli i Bollywood Amitabh Bachchan rezulton pozitiv me Covid-19

222810961 282917ac 08fd 4fe2 B407 03062490d2fe

Amitabh Bachchan, një nga super yjet e Bollywood, ka njoftuar se është pozitiv me koronavirusin dhe tani është shtruar në një spital në Mumbai.

77-vjecari ka deklaruar që familja e tij dhe stafi i janë nënshtruar testit të Covid.

Edhe djali 44-vjeçar i Bachchan dhe kolegu Abhishek kanë rezultuar pozitiv. Bachchan ka interpretuar në më shumë se 200 filma indian në 5 dekadat e fundit. Ai ka qenë gjithashtu një ish politikan dhe drejtues televiziv.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

ADVERTISEMENT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.