Dua Lipa e mbylli 2020-ën me një super surprizë për të gjithë!

“Joe Biden dhe Dua Lipa janë të vetmit njerëz që patën një vit të mbarë!”-tha me shaka Jimmy Kimmel muajin e kaluar gjatë emisionit të tij dhe të gjithë biem dakord me këtë batutë.

Po ashtu, edhe Kylie Minogue, e cila ka realizuar një remix të “Real Groove”, kënga e tretë e albumit të saj të dalë së fundmi, me Dua Lipën, raporton “Billboard”. Kënga origjinale është e zhanerit disco-pop, teksa remixi vjen më ritmike, shton disa instrumente, dhe sigurisht i shtohet edhe vokali i Duas.

Me albumin e saj të dytë “Future Nostalgia”, të cilin “Rolling Stone” e renditi në 5 albumet më të mira të 2020-Dua shihet se pasardhësja e Minogue. Kjo vjen si surpriza e fundit e Dua për 2020 teksa me këtë ritëm që po ecën, 2021 duket edhe më premtues.

Kujtojmë se koncerti virual i Duas i mbajtur më 27 nëntor “Studio 2054” ishte një sukses i madh. Ajo mblodhi 5 milion shikues, një rekord i ri për transmetimet live dhe pati pjesëmarrës shumë figura të rëndësishme të industrisë së muzikës, mes së cilëve edhe Minogue. Gjatë koncertit ato të dyja interpretuan “Real Groove” dhe pas suksesit të arritur erdhën me remix-in e këngës.

Dua Lipa publikoi “Future Nostalgia” në mars mes shumë dyshimesh, por në fund rezultoi të ishte vendimi i saj më i mirë. Albumi i saj është nominuar si “Albumi i vitit” dhe “Albumin më i mirë Pop” në Grammy 2021. Për më tepër, Dua Lipa është nominuar edhe për “Regjistrimin më të mirë të Vitit”, “Këngën e Vitit”, “Performancën më të Mirë Pop Solo” për “Don’t Star Now”, si dhe “Performancën më të Mirë Pop Duo” për “Un Día (Një ditë)“.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.