Drejtori i Mbrojtjes Civile zbret në Kakavijë dhe shpërndahen ushqime për qytetarët

Kakavija1

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Haki Çako ka mbërritur në Kakavijë për shkak të situatës së krijuar ku rreth 50 mijë shtetas presin të kalojnë në Greqi..

Ndërkohë 200 efektivë të FA që prej mbrëmjes së djeshme ndodhen në Kakavijë.

Efektivët e FA nga Tirana, Berati dhe Gjirokastra kanë shpërndarë e vazhdojnë të furnizojnë qytetarët me ujë e ushqime. 1.5 mijë litra ujë e qindra paketa ushqimesh vijojnë të shpërndahen që dje

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

ADVERTISEMENT

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.