“Rusia ka shkelur marrëveshjet”/ Ministri i Jashtëm i Ukrainës pas bisedës me Blinken: Duhen sanksione shtesë ndaj Moskës!

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, ka kërkuar një raund të ri sanksionesh ndaj Rusisë , raporton Reuters.

Ai thuhet se tha se kishte një diskutim produktiv me sekretarin e shtetit të SHBA, Antony Blinken dhe se hapat që ata ranë dakord ndoshta do të zbatohen në ditët e ardhshme. Ai tha gjithashtu se korridoret humanitare nuk ekzistojnë në Ukrainë sepse Rusia ka shkelur marrëveshjet.

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LAJMET E FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com