Lajmet e Fundit

Eugena Tomini: Shifrat po na tregojnë rënien e agresivitetit të virusit në Shqipëri

Rënien e numrit të të shtruarve në spitale, pavarësisht shifrave të infeksionit, ekspertët e shpjegojnë me rënien e agresivitetit të...
Eugena Tomini: Shifrat po na tregojnë rënien e agresivitetit të virusit në Shqipëri

Imuniteti kolektiv i tufës/ Mjeku Genc Sulçebe: Në Shqipëri, duhet edhe disa muaj të arrihet…

Mjeku imunolog, Genc Sulçebe i ftuar në emisionin ‘’Kjo Javë’’ të Nisida Tufës në News24 ka folur për situatën me pandeminë,...
Imuniteti kolektiv i tufës/ Mjeku Genc Sulçebe: Në Shqipëri, duhet edhe disa muaj të arrihet…

LAJM I FUNDIT/ Ministria e Shëndetësisë: 5 humbje jetë nga Covid dhe 581 të infektuar

Në 24 orët e fundit në vendin tonë 5 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me Covid. Ministria e...
LAJM I FUNDIT/ Ministria e Shëndetësisë: 5 humbje jetë nga Covid dhe 581 të infektuar

Ambasada e Francës i përgjigjet Ramës për vaksinën/ Nota i dërgohet të gjitha institucioneve

Ambasada e Francës në vendin tonë ka reaguar rreth kritikave të kryeministrit Rama në lidhje me politikën e ndjekur nga...
Ambasada e Francës i përgjigjet Ramës për vaksinën/ Nota i dërgohet të gjitha institucioneve

Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha ndan kundërshtarët. Dulen e dërgon në Vlorë, Idrizin në Korçë

Lulzim Basha ka mbyllur marrëveshjen me 3 parti aleate, dhe i ka premtuar vende të sigurta në lista, Agron Dukës në Durrës, Nard...
Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha ndan kundërshtarët. Dulen e dërgon në Vlorë, Idrizin në Korçë

Gjermani/ Armin Laschet zgjidhet në vend të Angela Merkel në krye të CDU-së

Partia e qendrës së djathtë të kancelares Angela Merkel, zgjodhi të shtunën zotin Armin Laschet, guvernatorin pragmatik të shtetit më...
Gjermani/ Armin Laschet zgjidhet në vend të Angela Merkel në krye të CDU-së

Vrasja e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut/ Ish-anëtari i bandës së Durrësit, Indrit Taullau lihet në burg

Indrit Taullau lihet në “arrest me burg” nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Ai u ekstradua...
Vrasja e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut/ Ish-anëtari i bandës së Durrësit, Indrit Taullau lihet në burg

“Shmangu vëllavrasje e përçarje, u dha dorën atyre që nën mëngë fshihnin…”/ Rama homazh për Ismail Qemalin

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një mesazh me homazhe për përvjetorin e lindjes së Ismail Qemal Vlora, duke e vlerësuar...
“Shmangu vëllavrasje e përçarje, u dha dorën atyre që nën mëngë fshihnin…”/ Rama homazh për Ismail Qemalin

Kujdes nëse do lëvizni në këto akse gjatë fundjavës/ ARRSH: Mos kaloni pa zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar apelon për përdorimin e zinxhirëve në disa akse rrugore të vendit. “Gjatë orëve të para të mëngjesit...
Kujdes nëse do lëvizni në këto akse gjatë fundjavës/ ARRSH: Mos kaloni pa zinxhirë

Fluturimet drejt SHBA/ Nga 26 janari kushdo që hyn në vend, me test negativ me vete

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar vendimin e ri që ka marrë CDC-ja në SHBA, për të gjithë shtetasit që...
Fluturimet drejt SHBA/ Nga 26 janari kushdo që hyn në vend, me test negativ me vete

400 mijë £ kokainë dhe mbi 300 mijë £ cash/ Shkatërrohet grupi i drogës në Londër, 4 shqiptarë të arrestuar

Katër anëtarë të dyshuar të një grupi të krimit të organizuar shqiptar janë akuzuar për pastrim parash dhe vepra të...
400 mijë £ kokainë dhe mbi 300 mijë £ cash/ Shkatërrohet grupi i drogës në Londër, 4 shqiptarë të arrestuar

‘Gjente rastet kur mami s’ishte në shtëpi”/ E rëndë në Ksamil, njerku përdhunoi për dy vite 14-vjeçaren

Një tjetër rast shokues i abuzimit seksual me të mitur është zbuluar së fundmi në Ksamil. “Panorama.al” mëson se në...
‘Gjente rastet kur mami s’ishte në shtëpi”/ E rëndë në Ksamil, njerku përdhunoi për dy vite 14-vjeçaren

Çfarë do të bëjë Trump në 20 Janar kur betohet Biden? Zbulohet lëvizja, do të largohet në…

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe...
Çfarë do të bëjë Trump në 20 Janar kur betohet Biden? Zbulohet lëvizja, do të largohet në…

“Jo ta blejë, po as me qira s’e përballon dot vilën”/ Balla: Hetoni sa paguhet Basha si kryetar i PD

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist ka hedhur dyshime të reja rreth Lulzim Bashës. Në studion e emisionit "Java në RTSH",...
“Jo ta blejë, po as me qira s’e përballon dot vilën”/ Balla: Hetoni sa paguhet Basha si kryetar i PD

“Basha të kërkojë ndjesë për vaksinat”/ Balla: E kemi fituar fazën e parë të luftës me Covid

Vetëm Lulzim Basha mund ta nisë vitin me një gënjeshtër. Kështu u shpreh mbrëmjen e së premtes numri dy i...
“Basha të kërkojë ndjesë për vaksinat”/ Balla: E kemi fituar fazën e parë të luftës me Covid

EDITORIAL

OPINIONE

KRYESORE

KRYESORE

KRONIKË

POLITIKË

EKONOMI

SOCIALE

SPORT

KULTURË

BOTË

TEKNOLOGJI

KURIOZITETE

SHËNDETI

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.