Editorial

Prokuroria e Përgjithshme nuk i ka mohuar informacionet e dhëna nga Top Channel, në lidhje me largimin e familjes së kryeprokurorit drejt Gjermanisë, për...
Në plan të parë

Zbulohet tjetër foto e Bashës me personin që kërkohet për trafik...

Mediat pranë Lulzim Bashës, e kanë cilësuar si rastësore një foto të Bashës me trafikantin e drogës Arben Xibri. Por, në fakt, nuk është vetëm...

Sherret e adoleshentëve në shkolla, policia e pakënaqur me rolin e psikologëve e arsimtarëve

Rastet e plagosjes së gjimnazistëve në sherre, ku janë përdorur armë të ftohta, kanë vënë në alarm Policinë e Tiranës. Ndonëse shkollat e mesme,...

Samiti i Vjenës për Migrimin, Rama: Shqipëria pjesë e zgjidhjes së përbashkët

Kryeministri Edi Rama mori sot pjesë në Samitin “Migrimi përgjatë rrugës ballkanike” në Vjenë, Austri, me ftesë të kancelarit austriak Christian Kern. Samiti bashkoi...

Fotoja e Bashës me trafikantin, PD: Tahiri mjaft aluldoi, të reagojë për kërcënimin e...

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me foton e publikuar nga Saimir tahiri ku sipas tij shfaqet një trafikant droge i shpallurt në kërkim...

Greqi/ Shkatërrohet ferma me kanabis, arrestohen 3 shqiptarë

Tre shqiptarë janë prangosur në Larisa të Greqisë, si pjesë e një organizatë kriminale që merrej me kultivimin dhe trafikun e drogës. Mediat greke, raportojnë...

(Foto) Këshilla për flokë që ju bëjnë të dukeni 5 vite më të reja

Modeli i flokëve luan një rol thelbësor në krijimin e imazhit tuaj. Nëse e bëni si duhet, atëherë do të dukeni disa vite më...

Narcizizmi, një patologji e kohës së sotme!

Narcizizmi, si patologji, e ka marrë emrin nga një personazh që vjen nga mitologjia e antikitetit grek. Narcizi (Narcissios) ishte një djalosh i pashëm...

FOTO/ Tahiri publikon foton e Bashës me një person të shpallur në kërkim për...

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i është përgjigjur akuzave të radhës së PD-së, për implikimin e tij dhe qeverisë në trafik droge, me një...

Pogradec/ Gjendet i vdekur 47-vjeçari, dyshohet se ra në kontakt me energjinë elektrike

Mesditën e sotme një 47-vjeçar nga Pogradeci është gjetur i vdekur, dhe parapraksiht dyshohet se si ka gjetur vdekjen pasi ka rënë në kontakt...

Blinte online me karta krediti të klonuara, arrestohet shqiptari

Policia greke arrestoi një 39-vjeçar me origjinë shqiptare në qendër të Athinës pasi akuzohet se prej kohësh kryente blerje online të produkteve të shtrenjta...

Zbulohet tjetër foto e Bashës me personin që kërkohet për trafik droge

Mediat pranë Lulzim Bashës, e kanë cilësuar si rastësore një foto të Bashës me trafikantin e drogës Arben Xibri. Por, në fakt, nuk është vetëm...

Befason Roza Lati: Mami më thotë…zmadho gjokset

E ftuar në emisionin ‘Oktapod’ Roza Lati ishte sa karizmatike aq edhe argëtuese në këtë intervistë. Kohë më parë moderatoren e ‘akuzonin’ se nuk kishte...

Si sot, më 24 shtator Johnson vendosi rekordin botëror në 100 metra, por doli...

768 - Vdiq mbreti frëng Pepin III (Pepin le Bref), monarku i parë i dinastisë Karolingase. Gjatë mbretërimit të tij më 747. Ai luftoi...

VIDEO e frikshme e aksidentit në Krujë, shoferi fluturon nga dritarja

Gara “Kruja Hillclimb 2016” është organizuar rreth dy javë më parë, ndërsa nuk ka kaluar pa asnjë aksident e pa asnjë rrezik. Bëhet fjalë...

Fasonët shqiptarë prodhojnë për markat prestigjioze në Evropë

Tregu shqiptar i fasonëve sot ka kryer investime të shumta në makineri dhe ka rritur ndjeshëm nivelin e trajtimit të fuqisë punëtore. Shumë ndërmarrje...

Me uniformat në polici, abuzohet në mënyrë uniforme…

Nga Ylli Dylgjeri Me uniformat në polici, abuzohet në mënyrë uniforme... Sërisht akuzë për abuzim me uniformat e Policisë së Shtetit. Për mua ky abuzim nuk është...

Kryeministri i Indisë: Izolojmë Pakistanin, vendin që eksporton terrorizmin

Kryeminsitri i Indisë, Narendra Modi, ka thënë sot se ai do të punojë për ta izoluar ndërkombëtarisht Pakistanin, të cilin e akuzon se është...

Horoskopi 25 Shtator 2016

Dashi Pas një periudhe të gjatë me ngarkesë, lodhje dhe tension më në fund do gjeni zgjidhje. Mos e nënvlerësoni mundësinë për të sqaruar përfundimisht...

“Burrat si rregull nuk puthen por…”, përgjigjia befasuese e Berishës nëse ka puthur Metën

Siç është anonçuar prej disa ditësh, me spote me shumë humor, sonte fillon programi i ri i Ermal Mamaqit, i cili tashmë është spostuar...

City nuk di të ndalet, siguron fitoren e 6-të në po kaq javë kampionat

Manchester City nuk di të ndalet në këtë sezon të Premier Ligës pasi kanë mposhtur edhe Swansean. Djemtë e trajnerit spanjoll, Pep Guardiola kanë shënuar edhe...

FOTO/ Tifozja seksi Rike Roçi zbulon tatuazhin pranë “zogut”

Bukuroshja Rike Roçi ka bërë një hap të guximshëm, duke bërë një tatuazh dhe në një vend aspak të zakontë. Ditën e sotme ajo ka...

Ligji i ri i strehimit, kriteret për ata që përfitojnë

Brenda këtij viti pritet të miratohet ligji i ri i strehimit, i cili do të sjellë ndryshime jo vetëm në programet që do të...

Paisja që mund të shuajë sherret politike, ja si realizohet votimi elektronik

Si realizohet votimi elektronik dhe a mund të shmangë ai problematikat e përhershme, veçanërisht pas procesit të votimit? Top Channel sjell mënyrën e votimit...

Skandali me tenderin e uniformave të policisë, bllokohen llogaritë e kompanisë

Prokuroria e Tiranës, sekuestron llogaritë bankare të kompanisë fituese të tenderit të uniformave të policisë së shtetit. Sipas Prokurorisë, është kërkuar në gjykatë sekuestrimi i...

Ekonomi

Fasonët shqiptarë prodhojnë për markat prestigjioze në Evropë

Tregu shqiptar i fasonëve sot ka kryer investime të shumta në makineri dhe ka rritur ndjeshëm nivelin e trajtimit të fuqisë punëtore. Shumë ndërmarrje...

Ministria e Bujqësisë dhe BB projekte për rivitalizimin e ekosistemeve pyjore

Ministria e Bujqësisë Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, në bashkëpunim me projektin e Bankës Botërore, do të nisin për here të parë këtë...

Shqipëria turistike promovohet për herë të parë në Japoni

Shqipëria për herë të parë është pjesëmarrëse në panairin “Jata Tourism Expo” në Japoni, 22-25 Shtator 2016.  Janë 140 vende nga e gjithë bota...

Prezantohen PDA-të e reja, rritet transparenca për abonentët e energjisë

Matja dhe faturimi i faturës së energjisë në kohë reale do të rrisë transparencën ndaj abonentit. OSHEE prezantoi pajisjen PDA, që do të lexojë...

Pas përfundimi të HEC-it të Banjës, Ceo i “Statkraft”: Duam të bëjmë më shumë,...

Pas përfundimit në një kohë rekord të hidrocentralit të Banjës, presidenti i kompanisë që ndërtoi veprën më të madhe hidrike në vend pas Komanit,...

KOSOVA

Në Kosovë zyrtarisht kërkojnë punë 140 mijë njerëz

Papunësia vazhdon të mbetet fenomen shqetësues për shoqërinë, kurse sfidë për institucionet e Kosovës. Sipas shifrave zyrtare, tregu i punës në Kosovë vazhdon të...

Vrasja për një femër në Gramsh, ja dëshmia e autorit

Gjykata e Elbasanit ka lënë në arrest me burg Arlind Llallën, që vetëm pak ditë më parë vrau me biçak bashkëfshatarin e tij, 29-vjeçarin...

Shkatërrohet banda që grabiste motorra, 3 në pranga e 2 në kërkim

Policia e Tiranë finalizoi  operacionin “Motorri 1” duke shkatërruar një bandë grabitësish. Arrestohen 3 shtetas dhe shpallen në kërkim dy shtetas të tjerë,  për “Vjedhje”...

Pyetje-Përgjigje/ Gjithçka duhet të dini rreth ligjit të mbetjeve

Të enjten në Parlament u votua një ligj që solli jo pak debat në shoqërinë shqiptare. Nuk janë pak skeptikët mbi këtë ligj, që...

FOTO/ Rama takon Merkelin në Vjenë

Kryeministri Edi Rama mori sot pjesë në Samitin “Migrimi përgjatë rrugës ballkanike” në Vjenë, me ftesë të kancelarit austriak Christian Kern. Rama zhvilloi edhe një...

FOTOT/ Përfundon rruga e Kosovarëve, Veliaj në Twitter: I dhamë dum brenda pak muajsh 

Nga sot, Rruga e Kosovarëve do të jetë në dispozicion të qytetarëve dhe e lirë për qarkullimin e automjeteve. Pas shumë vitesh problematika që shoqëruan...

A i keni flokët të shëndetshëm? Testi që zgjat 10 sekonda

A e dini me siguri sa të shëndetshëm janë flokët tuaj? Epo, përgjigja është më e thjeshtë nga ç’mendoni. Ja testi prej 10 sekondash që...

Sherret e adoleshentëve në shkolla, policia e pakënaqur me rolin e psikologëve e arsimtarëve

Rastet e plagosjes së gjimnazistëve në sherre, ku janë përdorur armë të ftohta, kanë vënë në alarm Policinë e Tiranës. Ndonëse shkollat e mesme,...

Rrëzohet avioni luftarak pakistanez, vdes piloti

Forcat ajrore të Pakistanit njoftojnë se një avion luftarak është rrëzuar sot gjatë një ushtrimi dhe se piloti ka humbur jetën. Aeroplani është rrëzuar afër Jamrudit...

FOTOT/ Çfarë po bën Armina në Milano

Armina Mevlani po hyn dalëngadalë në rrethin e ngushtë të fashion-bloggers ndërkombëtarë. Së fundmi, gjatë javës së modës në Milano, ajo ka takuar mbretëreshën e...

SPORT

City nuk di të ndalet, siguron fitoren e 6-të në po...

Manchester City nuk di të ndalet në këtë sezon të Premier Ligës pasi kanë mposhtur edhe Swansean. Djemtë e trajnerit spanjoll, Pep Guardiola kanë shënuar edhe...

Shëndeti

A i keni flokët të shëndetshëm? Testi që zgjat 10 sekonda

A e dini me siguri sa të shëndetshëm janë flokët tuaj? Epo, përgjigja është më e thjeshtë nga ç’mendoni. Ja testi prej 10 sekondash që...

Mesfushori Honda i Milan i’u ofrua Barcelonës, por u refuzua

Mesfushori japonez, Keisuke Honda ka mbetur pjesë e Milanit edhe pse pritej largimi i tij. Japonezi kishte refuzuar disa oferta të rëndësishme nga Liga Premier...

Samiti i Vjenës për Migrimin, Rama: Shqipëria pjesë e zgjidhjes së përbashkët

Kryeministri Edi Rama mori sot pjesë në Samitin “Migrimi përgjatë rrugës ballkanike” në Vjenë, Austri, me ftesë të kancelarit austriak Christian Kern. Samiti bashkoi...

PD nuk tërhiqet nga presioni i SHBA-BE, çon Vetting-un në kushtetuese

Në Partinë Demokratike është pritur me keqardhje, por pa ndonjë habi deklarata e ambasadorit amerikan se çfarë rrezikonte opozita, nëse e ankimonte ligjin e...

A do funksionojë dot ligji i “bilbilfryrësve” ose i spiunëve të zyrave?!

Nga Ben Andoni Për pak ditë ose saktësisht më 1 tetor hyn në fuqi Ligji “Për sinjalizimin dhe mbrojtjen e sinjalizuesve”. Në fakt, emërtesa fillestare...

FOTOT e “nxehta”/ Këto bukuroshe VIP u “tradhëtuan” nga të brendshmet…

Vera e kaluar ka qenë shumë e “nxehtë” për këto yje. Nga Paris Hilton te modelja Kate Moss, ja momentet kur bikinit kanë lënë në...

riLindja e Linditës

Nga Lorenc Vangjeli Mënyra sesi brezat e ndryshëm shkruajnë gjuhën amtare përbën një nga dallimet kryesore mes tyre. Sot ky është një problem jo vetëm...

Kuzhinë

Receta kuzhine/ Mish derri me limon

Kjo është një pjatë e shijshme dhe e lehtë për t’u përgatitur e gatuar, pasi nuk kërkon shumë përbërës. Përgatitja: Marrim fetat e mishit dhe i...